Käesoleval aastal metallivalukoda ei tööta!!!

Stuudios toimub igapäevaselt nii ajalooliste ehete valmistamine kui paraleelselt ka omaloomingu loome-ja tööprotsess. Palju on põnevaid tellimustöid ning ka vanade ehete parandamist. 

Lisaks pakub Etnoehe ka metallivalu ning esemest vormi võtmise teenust.

Valame messingut, vaske, pronksi ja hõbedat. Valatava asja suurim diameeter võib olla 10 cm, kõrgus maksimaalselt 15 cm ning kaal metallis u 950 g. Iga tellimuse juures lepime tingimused ja hinna kokku eraldi kuna tööde mahud on erinevad. 

  Metallivalus kasutame kaduva vaha meetodit (ingl k lost wax casting), mis lahtiseletatult tähendab, et kõigepealt nikerdatakse vahast eseme mudel siis pannakse see  vahast puutüve külge ja ümber valatakse kips ning seejärel asetatakse vaha koos kipsiga ahju kus vaha asemele jääb kipsi eseme jäljend kuhu hiljem valatakse metall.
Pakume ühtlasi ka metallivalu teenust ning lisateenusena ka vormivõtmist esemest mida soovitakse rohkem kui üht. Viimistleme esemed samas töökojas asuvate masinate ja tööriistade abil.

Võmalik on valada lisaks ehtele ka muud näiteks restaureerimisvaldkonda puutuvat: kapinupud, lingid, kaunistused, lühtrite detailid jne.